Drukowanie broszur – na czym polega?

Broszury są powszechnie wykorzystywane jako materiały informacyjne i reklamowe w wielu firmach. Często spotykamy je w formie składanych ulotek zawierających tylko kilka niezbędnych informacji na dany temat. Druk broszur jest jednak o wiele bardziej złożonym procesem, a sam produkt końcowy może przybierać różne formy.
Skontaktuj się
obrazek prezentujacy

Przedsiębiorstwa potrzebują broszurek zarówno w celach biznesowych jak i marketingowych. To podstawowy kanał dojścia do potencjalnego kontrahenta lub klienta, w dodatku jeden z najpopularniejszych i najłatwiejszych do zrealizowania. Warto zatem poświęcić mu nieco uwagi i nie wybierać najprostszych rozwiązań, a postawić na coś, co wyróżni Twoją firmę na tle innych - czyli broszury szyte zeszytowo.

Sam druk broszur przypomina nieco drukowanie gazety. Strony takiego katalogu są precyzyjnie zaprojektowane, a następnie drukowane przy użyciu specjalistycznych i wysokiej jakości maszyn. Profesjonalne drukarnie oferują zazwyczaj kilka opcji drukowania: czarno-białe/kolorowe, dwustronne/jednostronne i do tego dobór właściwego formatu. Do tego opcjonalnie dochodzi wybór rodzaju papieru, na którym to wszystko ma zostać zrealizowane. Tutaj mamy do wyboru najczęściej całą paletę gramatur i typów papieru: offsetowy, błyszczący czy matowa kreda. Kiedy projekt okładki oraz wypełnienia jest już gotowy, a wszystkie parametry zamówienia zostały ustalone, przekazuje się zlecenie do druku. Wysokowydajne maszyny błyskawicznie i precyzyjnie drukują strony naszej broszury. Po zakończeniu tego procesu należy je zszyć i złożyć. Wspomniane wcześniej szycie zeszytowe to jedna z najpopularniejszych metod łączenia broszury z okładką w jedną całość. Wszyscy dobrze pamiętają przecież wykorzystywane w czasach szkolnych zeszyty, w których kartki połączone były za pomocą dwóch zszywek. W tym wypadku jest to zrealizowane dokładnie w ten sposób. Zszyty katalog zostaje następnie złożony w linii zszywek (pośrodku) i nasza broszura jest gotowa do wręczenia przedstawicielowi innego przedsiębiorstwa lub klientowi.

Dlaczego warto postawić na profesjonalną drukarnię?

Druk broszury może wydawać się prostym zadaniem, jednak to właśnie w takich elementach najczęściej popełnia się błędy. Jako że katalogi stanowią ważny element komunikacyjno-reklamowy muszą one prezentować się możliwie jak najbardziej prestiżowo i elegancko, bez zagięć, krzywych nadruków czy nierównych cięć. Z tego względu warto wybrać profesjonalną firmę do realizacji tego zadania - taką jak doświadczone b3project.

Czekamy na Twoje pytania!
Jesteśmy tutaj
ul. Kartuska 377
80-125 Gdańsk
Zadzwoń do nas!
Kontakt e-mail
sklep@b3project.com
Dane rejestrowe:
NIP 586-022-26-65
Regon 190364690
KRS: 0000125707