Ile kosztuje drukowanie broszur?

Broszury pełnią ważną funkcję informacyjną zarówno dla Twoich kontrahentów, jak i klientów. W zależności od wybranej przez Ciebie formy mogą zawierać mniej lub więcej informacji dotyczących oferowanych w Twojej firmie produktów czy usług. Ponieważ jest to jedna z podstawowych metod przekazywania informacji ofertowej przez firmę i jednocześnie reklamy, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dlatego też wiele osób zadaje sobie pytanie: “druk broszur - ile kosztuje?” Odpowiedź możesz znaleźć w tym artykule.
Skontaktuj się
obrazek prezentujacy

Druk broszur - cena - co ma na nią wpływ?

Spora liczba użytkowników stwierdziłaby teraz, że przecież wystarczy ustalić cennik druku broszur i go przedstawić. Problem w tym, że ustalenie stałego cennika dla tej usługi jest praktycznie niemożliwe. Wynika to z faktu, że jest to złożony proces, w który zaangażowani są specjaliści różnych dziedzin oraz różne profesjonalne maszyny i wymagający realizacji wielu czynności.

Twoja firma potrzebuje wysokiej jakości broszury informacyjnej, którą będziesz mógł wręczyć potencjalnym klientom w celu przedstawienia swojej oferty. Kontaktujesz się z firmą, która profesjonalnie zajmuje się różnego rodzaju wydrukami na rozmaitych materiałach, np. b3project. W rozmowie z pracownikiem ustalasz szczegóły swojego zamówienia. I to właśnie w tym miejscu kreowana jest finalna cena całości.

Po pierwsze: projekt. Niemal każda firma oferuje możliwość dostarczenia projektu, ale niektóre z nich mogą przygotować go dla Ciebie za dodatkową opłatą. Przyjmijmy, że zlecasz projektowanie podczas zamawiania broszur. Ten proces jest dodatkowo płatny. Następnie wybierasz kolejne elementy zamówienia: rodzaj i gramaturę papieru, typ broszury, rodzaj nadruku (połysk/mat) oraz składanie/zszywanie. Po zebraniu wszystkich tych informacji przychodzi czas na najważniejszą z nich: nakład. Wiele firm podejmuje się realizacji zamówienia dopiero od określonej ilości zamawianych elementów. W dodatku ze względu na specyfikę usługi, jaką jest druk - im więcej drukujesz, tym cena za pojedynczą sztukę jest niższa.

Jak więc widać, to, ile kosztuje druk broszur, nie jest wcale takie oczywiste, jak może się wydawać. Ze względu na złożoność procesu cena za całe zamówienie będzie ustalana indywidualnie z klientem po zebraniu wszystkich szczegółów dotyczących jego wykonania. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości, krótkim czasie realizacji, szybkiej wysyłce i przystępnej cenie, to sprawdź, co może zaproponować Ci firma b3project.